Yoga Eğitmeni Elif Şandan Doygun ile APanne/APaile

Attachment Parenting Turkiye bebeğini karşılamaya hazırlanıyor! 💜👶

Ap’ailemizin ve bebegimizin yolculuğuna bugün de Yoga Eğitmeni sevgili Elif Sandan Doygun “Hamile Yogası” ile eşlik ediyor.

Bebeğimiz sürprizlerle büyümeye devam edecek, bizi takip etmeyi unutmayın!
Ocak ayı boyunca Attachment Parenting 8 Temel İlkesinden ilki olan “Hamilelik, Doğum ve Ebeveynliğe Hazırlık” üzerinde duracağız.


..
Tatlı bir amatör ruhla, çok kısıtlı imkanlar ve gönüllü destekçilerimizin katılımı ile çıktığımız bu yolda birlikte öğrenip gelişmeyi umuyoruz.
Faydalanacağını düşündüğünüz tüm hamile arkadaşlarınızı dilerseniz grubumuza davet edebilirsiniz. 💜

 

 

ELİF ŞANDAN DOYGUN

1976 yılında İstanbul’da doğdum. Üniversite eğitimimi, Ege Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nde tamamladım. Ardından Pazarlama İletişimi üzerine İngiltere’de Bournemouth Üniversitesi’nde yüksek lisans yaptım. 2000 – 2010 yılları arasında İstanbul ve Antalya’da, çeşitli sektörlerde, kurumsal şirketlerde Kurumsal İletişim Uzmanlığı ve Yöneticiliği görevlerinde bulundum.
Bir gün geldi ve fark ettim ki kalbim bambaşka çalışmalar yapmak için atıyor. Kalbimin sesini dinleyerek, Mustafa Kartal’ın Maltepe Nefes Okulu’nda “Nefes Koçluğu” programını tamamladım. Psikiyatrist Dr. Stanislav Grof‘un psikoloji, benötesi psikoloji (transpersonal psychology) ve holotropik nefes çalışması üzerine yurt dışında verdiği eğitim ve seminerlere katıldım. Çocukların hayata karşı bitmeyen merak duyguları, heyecanları, doğal halleri onlarla çalışma tutkumun temeli oldu. Bu doğrultuda YogaKids’in kurucusu Marsha Wenig’in “Çocuk Yogası Eğitmenliği” programına katıldım. Hemen ardından bu konudaki bilgimi daha ileriye götürmek için Aylin Tokcan’ın Uluslararası Yoga Federasyonu onaylı (IYF)“Çocuk ve Gençlik Yogası Eğitmenlik” eğitimine katıldım ve okullarda, kreşlerde çocuk yogası dersleri vermeye başladım. Yetişkinlere, çocuklara ve gençlere verdiği eğitim programlarını daha kapsamlı ve faydalı hale getirebilmek adına Eser Mutlu’dan “Kahkaha Yogası” eğitimi aldım. Yoga çalışmalarına yetişkinleri de dahil edebilmek için, Jiva Yoga Didem Oylumlu’nun 200 saatlik Uluslararası Yoga Alliance onaylı “Temel Yoga Eğitmenlik Programı”na katıldım ve yetişkinlere hatha vinyasa yoga dersleri vermeye başladım. Yoga, hamilelerde de pek çok faydalar sağlayan bir yöntem olduğundan, deneyimli hamile yogası eğitmenleri olan ve aynı zamanda doula olan Sevgili Ayca Yılmaz Gülseven ve Sevgili Nur Sakallı’nın “Hamile Yogası Hocalık Eğitimi“ne katıldım. Şu anda yetişkinlere, hamilelere, ergenlere ve çocuklara yönelik yoga ve nefes teknikleri dersleri veriyorum; kurumlara ve gruplara yönelik “Doğru nefes alma & Nefes teknikleri ve Kahkaha yogası”nı içeren eğitim ve seminerler düzenliyorum ve bireysel nefes terapilerine devam ediyorum.
Ve kariyer geçmişim bir yana, 2 yaşındaki minik kızımla beraber her gün öğreniyorum. Bu hayattaki en büyük dileğim, kızımla ömür boyu iletişimimizin, bağımızın iyi olması ve onun kendisiyle barışık, mutlu, şefkatli, güçlü bir yetişkin olduğunu görebilmek.. Yollarımızın iyilikle ve sevgiyle kesişmesi dileğiyle. Hakkımda daha detaylı bilgi için web sitemi ziyaret edebilirsiniz; www.nefesveyasam.com

Görsel: istockphoto.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir