Doula Müge Kurbanoğlu ile APanne/APaile

Bizler Attachment Parenting Turkiye ekibi olarak doğal/şefkatli/koşulsuz ebeveynlik ve şiddetsiz iletişim konularında toplumsal farkındalık kazandırabilmek adına biraraya gelen anneler ile birlikte gönüllü bir oluşuma evsahipliği yapiyoruz.
Önce facebook grubu, instagram, facebook sayfaları ve websitemizden sonra simdi de youtube kanalımız ile ailelerimize destek olmayı, daha geniş kitlelere ulaşmayı planlıyoruz. Bu yol uzun ve zorlu olduğu kadar, heyecan dolu..
Başlangıç için de yeni yılda yepyeni bir projeyi hayata geçirmek istiyoruz!
Tatlı bir amatör ruhla, çok kısıtlı imkanlar ve gönüllü destekçilerimizin katılımı ile başladık bu işe, birlikte öğrenip gelişeceğiz diye umuyoruz.

Attachment Parenting Turkiye bebeğini karşılamaya hazırlanıyor! 💜👶

Bebeğimizin büyümesine hep birlikte şefkatle ve AP ilkelerini takip ederek eşlik etmeye hazır mısınız?

Sevgili Elif Garipağaoğlu nun naif tanımlamasıyla “Ap’anne”miz ve Aslıhan Onaran in tamamlamasıyla “Ap’aile”miz şu anda ilk bebeklerine gebe! Bebeğimiz aramıza katılmak için gün sayıyor!
Bizler de Youtube kanalımız ve websitemiz üzerinden bu anne ve bebeğine destek oluyoruz.

Bu yolculukta Ap’ailemize önce sevgili Doulamız Clarisse Muge Ozden Kurbanoglu; Hamilelik, Doğum ve Ebeveynliğe Hazırlık ilkesiyle rehberlik ediyor.

Bebeğimiz sürprizlerle büyümeye devam edecek, bizi takip etmeyi unutmayın!
Ocak ayı boyunca Attachment Parenting 8 Temel İlkesinden ilki olan “Hamilelik, Doğum ve Ebeveynliğe Hazırlık” üzerinde duracağız.
..

Sevgiler 💜

Ben Müge Kurbanoğlu. Bilkent Üniversitesi İletişim ve tasarım bölümünü bitirdikten sonra Paris’e taşındım ve orada sinema masteri yapıp çeşitli sektörlerde çalıştıktan sonra hiçbiri bana göre değil diyerek 20 li yaşlarım bitmeden çocukluk hayalimi gerçekleştirmek için herşeyi bırakıp, Paris’te aşçılık ve patiseri okuluna gittim. Sonrasında Michelin yıldızlı restoranlarda aşçı olarak çalışmaya başladım. On senelik Paris serüvenim içinde Shiatsu, aromaterapi ve refleksoloji eğitimleri aldım. Türkiye’ye döndüğümde asclik kariyerime bir Fransız otelinde şef olarak devam ettim. Hamile kaldığımı öğrendiğimde bambaşka bir yola girdim ve o günlerde attığım tohumlar beni bugünlerde tutkuyla yaptığım mesleklerimle kavuşturdu. Kızım Sofi’yi kesintisiz destek alarak, harika bir doğumla dünyaya getirmenin keyfi ve coşkusuyla, doğumun aslında çoğu kişinin aklında olduğu gibi negatif değilde pozitif bir eylem olabileceğinin farkına vardım. Hamilelik ve doğum sürecinde yaşadıklarımı herkesle paylaşma isteği ve doğumla ilgili negatif algıyı değiştirip doğumları güzelleştirme arzusu ile doula ve doğuma hazırlık eğitmeni olmaya karar verdim. Emirgan Doum’da Türkiye’nin en tecrübeli doulaları olan Nur ve Sima’nın açmış olduğu eğitimlere katıldım. Doğumların iyileşmesiyle geleceğin güzelleşeceğine inananlardanım. Herşey doğumla başlıyor. Ama bebeklerimizle geçirdiğimiz vakit ve kurduğumuz bağ da çok önemli. Bu alanda ne yapabilirim derken anne bebek yogası ile tanıştım. Ardından hamile yogası eğitimi alarak hamilelerle farklı bir alanda daha çalışma fırsatı buldum. Şimdi aldığım bu eğitimlerle hem doğum hem de ebeveynlik tecrübelerimi harmanlayarak hamilelere ve yeni annelere bu süreçte destek oluyorum. Mutfak kariyerime aktif olarak devam edemesem de farklı beslenme (glutensiz, şekersiz, süt ürünsüz, vegan, paleo) çeşitlerine hitap eden özgün tarifler hazırlayarak bu konuda profesyonel olarak danışmanlık veriyorum. En büyük hayalim ileride tutkuyla yaptığım bu iki mesleği tek bir oluşum içerisinde yürütmek.

Görsel: birthasyouwish.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir