Emzirme Danışmanı Charlotte Codron ile APanne/APaile/DoğalBebek

💜 Bebeğimiz geldi! 💜
..
Doğal Bebeğimizin büyümesine hep birlikte şefkatle ve AP ilkelerini takip ederek eşlik etmeye devam ediyoruz.
Uluslararası kurul sertifikalı emzirme danışmanı sevgili Charlotte Codron Ap’annemizi ziyaret ediyor.
Devamı youtube kanalımızda 👇


..
Bebeğimiz sürprizlerle büyümeye devam edecek, bizi takip etmeyi unutmayın!
Ocak ayı boyunca Attachment Parenting 8 Temel İlkesinden ilki olan “Hamilelik, Doğum ve Ebeveynliğe Hazırlık” üzerinde duracağız.
..
Tatlı bir amatör ruhla, çok kısıtlı imkanlar ve gönüllü destekçilerimizin katılımı ile çıktığımız bu yolda birlikte öğrenip gelişmeyi umuyoruz.
Sizler de desteğinizi esirgemezseniz çok mutlu oluruz. 😍😍
Ayrıca faydalanacağını düşündüğünüz tüm hamile arkadaşlarınızı dilerseniz grubumuza davet edebilirsiniz. 💜

Charlotte Codron Hakkında:
Uluslararası Kurul Sertifikalı Emzirme Danışmanıyim (IBCLC) ve doulayim ben. Bu islere bir anne, bir ogrenci, bir ogretmen ve bir aktivist olarak girmistim. Esimle birlikte 2003 Fransa’dan Türkiye’ye geldik. Ikimiz Akdeniz üniversitesinde fransizca ögretmeniyiz. Antalya’da 2006 ve 2009’da cocuklarimizi dogurdum. Dogum ve emzirme döneminde çok zevk aldim, çevremdekilere bu konularda destek ve bilgi vermeye basladim. 2009da Türkiye’de babywearing yöntemleri yayginlasmasi için dokuma wrap üretmeye basladim (keyiflibebek) Antalya’da atölye yapiyordum. Daha çok yeni annelere yardimci olmak için 2012’de La Leche League International’in Türkiye temsilcisi oldum (www.lllturkiye). Arkadasimla refakatci olarak doguma girmeye basladiktan sonra’dan Childbirth International ve Michel Odent’tan (paranamadoula) doula egitimi aldim. Ögrenmekten ve ögrendiklerimi aktarmaktan benim için çok keyifli. Kadinlara kadinin gücü hatirlatmak gerekli oldugunu görüyorum. Dogumda, bebeklerimizi beslenmede de kadin haklari savunmamiz gerektigini biliyorum.

One thought on “Emzirme Danışmanı Charlotte Codron ile APanne/APaile/DoğalBebek

 • 13/12/2018 tarihinde, saat 11:09 am
  Permalink

  Merhabalar ;

  33 günlük bebeğim , lahusalığım ve yorgunluğum ile baş edemiyorum. Sütümün yeterli olup olmadığı, Bebeğimin aç mı tok mu olduğu, Gaz sancısı sebebiyle mi yoksa aç olduğu için mi ağladığını bilemiyorum. Saatlerce meme de durmamıza rağmen ağlama krizinden kaçamıyoruz .. Antalya da olduğunuzu okudum . Sizinle nasıl iletişime geçebilirim .. Bir uzman desteğine , sorularıma cevap bulabileceğim bir uzman desteğine çok ihtiyacım var. iletişim numaranıza ulaşamıyorum , lütfen benimle irtibata geçin.

  Sevgilerimle.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir